مجله مانلی

ویژگی های فرش وینتیج کهنه نما در طرح و نقش

Vintage1

در این مقاله از فرش مانلی به موضوع طرح و نقوش فرش وینتیج می پردازیم و آن را بررسی خواهیم کرد ، لطفا با ما همراه باشید.

در ابتدا باید بگوییم که:

تعریف فرش وینتیج چیست؟

فرش وینتیج که به آن کهنه نما نیز می گویند به یک نوع مدل فرش ماشینی خاص گفته می شود که نمایی قدیمی و کهنه دارد و ظاهر آن شبیه فرش های دست بافت و قدیمی است که با استفاده از رنگ های ضعیف یا ساییدگی در حین بافت ، ساخته می شود.

این نوع فرش دارای رنگ یا طرح و نقوش قدیمی ، به سبک کلاسیک یا مدرن می باشد و احساس یک فرش آنتیک و عتیقه را به شما می بخشد و به دلیل نقش و نگاره های سنتی برای دکوراسیون به سبک کلاسیک مناسب می باشد.

شما با انتخاب فرش وینتیج می توانید خانه ی مدرن خود را با رنگ و طرح قدیمی تزیین کنید ، این نوع فرش فقط یک وسیله ی خانگی زینت بخش نیست بلکه یک نگاه اجمالی به تاریخ گذشته است.

در این مقاله ما فروشگاه فرش وینتیج مانلی سعی می کنیم بیش تر به ویژگی های طرح و نقوش فرش وینتیج و ارتباط آن با دکوراسیون بپردازیم.

Vintage112

تطبیق پذیر و همه کاره است

فرش وینتیج حس کلاسیک را می بخشد و می توان آن را با سبک های مختلف طراحی ترکیب کرد و پیشنهاد می کنیم که در جست و جوی فرشی با پایه ی خنثی باشید که دارای رنگ های کوچکی است به این ترتیب تنها کاری که شما باید انجام بدهید این است که رنگ های برجسته ای که در سراسر فرش وجود دارد را انتخاب نمایید و آن ها را در بقیه ی فضای خود به شکل های آثار هنری و لوازم جانبی تکرار کنید.

الگوهای قدیمی احساس تازگی دارند

فرش وینتیج از لحاظ قدیمی بودن طرح و نقوش خود به معنای خشن و دورافتاده نیست بلکه با مبلمان امروزی هماهنگ است زیرا همراه الگوها و رنگ بندی هایی است که جدید به نظر می رسد ، فراموش نکنید که زیباشناسی طرح های فرش وینتیج تا حد زیادی مبتنی بر مینیمالیسم است.

اگر محو شدگی در این نوع فرش ها مشاهده می کنید حالتی به سمت کمال و زیبایی است بنابراین اگر می خواهید یک نوع فرش با حالتی آرام تر داشته باشید انتخاب مناسبی خواهد بود زیرا این پوشش ملایم در طول زمان ظاهری نرم و پریشان ایجاد می کند که پالت رنگ اصلی را کاهش می دهد.

همیشه در جریان است

مدها و روند ها در طول زمان می آیند و می روند و به همین دلیل همیشه آسان نیست که بدانید کدام فرش برای شما مناسب است ، با این حال یک نکته ی مرتبط با این موضوع درباره ی فرش های وینتیج وجود دارد که صحیح است یعنی هرگز از مد دور نمی شود و نمی افتد. در واقع طرح های این نوع فرش به همان اندازه محبوب است که در سالیان گذشته نیز بوده است آن هم با وجود رنگ های چشمگیر و طرح های منحصر به فردی که دارد.

منحصر به فرد بودن برای شما

اگر در جست و جوی موردی خاص هستید این فرش ها به شما کمک خواهد کرد ، با کمال تعجب باید بدانید که هیج دو فرشی با طرح های سنتی یکسان نیستند زیرا به گونه ای منحصر به فرد طراحی شده اند بنابراین شما می توانید سبک و احساس بی انتها برای زینت بخشی خانه ی خود داشته باشید چون هر قسمت از نقوش این فرش داستانی را بیان می کند.

همراه با پیشینه ی تاریخ

طرح های فرش وینتیج یک جذابیت هنری دارند که در طول تاریخ مورد علاقه بوده است و طیف گسترده ای از سبک های فرش وینتیج یک تاثیر تاریخی دارند که این جذابیت جاودانه ی آن ها را تکمیل می کند زیرا هر فرش مقداری از تاریخ را با نمادهای پر کاربرد به همراه خود دارد ، از نقوش مذهبی گرفته تا بناهای تاریخ که شامل آن می شود.

امیدواریم همچنان با ادامه این مقاله از فرش مانلی با موضوع طرح و نقوش فرش وینتیج همراه ما باشید.

دریافت هفتگی مقالات بروز فرش و دکوراسیون خانه 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *