مجله مانلی

10 روش برای افزایش عمر فرش

10 روش افزایش عمر فرش

معرفی روش هایی برای افزایش طول عمر فرش

یکی از بهترین فواید فرش در خانه شما زیبایی و سبکی است که به آن می افزاید و گزینه های زیادی نیز برای انتخاب همچون فرش های تک رنگ با الگوها و نقوشی به رنگ های متنوع که می توانند گزینه های زیادی برای طراحی و شخصی سازی در اختیار شما قرار بدهند وجود دارد. افزودن یک فرش مناسب به اتاق خواب یا اتاق پذیرایی می تواند به ایجاد فضایی راحت تر و جذاب تر کمک بکند و حتی می توانید آن ها را با هم ترکیب نمایید و اتاقی با رنگ و نقوش متنوع داشته باشید. در این مقاله از فرش مانلی قصد داریم به معرفی روش هایی برای افزایش طول عمر فرش بپردازیم که امیدواریم مفید و کاربردی واقع شود.

فرش ها یک عنصر زینت بخش و دکوری مهمی در خانه هستند و همه ما می دانیم که فرش های کثیف و آلوده ظاهری دیدنی و جذاب ندارند. اتفاقات و حوادث مختلفی در خانه شما وجود دارد که ممکن است روی این کفپوش های خاص اثر بدی بگذارد اما راه مناسب برای افزایش عمر فرش چیست تا بتوانید ظاهر آن را جدید نگه دارید؟ در این مقاله ۱۰ نکته و روش وجود دارد که حفظ فرش شما را ممکن خواهد کرد.

فرش را به طور مرتب جاروبرقی بکشید

نگهداری منظم یک قدم حیاتی برای زیبا نگه داشتن فرش شما است. با انجام جاروبرقی طبق یک برنامه منظم می توانید اطمینان حاصل کنید که هیچ آلودگی یا باکتری در الیاف فرش شما وجود نخواهد داشت. رشد ضایعات در فرش شما می تواند باعث آسیب رساندن بشود و به مرور زمان فرش را فرسوده و کثیف به نظر برساند بنابراین سرمایه گذاری برای داشتن یک جاروبرقی با کیفیت بسیار سودمند است و تصمین می کند که فرش شما بهترین رسیدگی و رفتار ممکن در خانه را دریافت خواهد کرد.

حصیر و زیرانداز، ایده هایی جذاب و کاربردی

استفاده از زیرانداز و حصیر گام دیگری است که می توانید برای جلوگیری از آسیب به فضا داخلی جذاب خانه خود بردارید. خرید زیراندازهای با کیفیت خوب باعث می شود که رفت و آمد کمتری روی فرش اصلی شما انجام بشود و کثیفی ها را از آن دور نگه می  دارد. البته شما مجبور خواهید بود که این زیراندازها را تمیز کنید ولی نظافت و تمیزی آن ها راحت تر است و همچنین می توانید آن ها را بیشتر از فرش های اصلی و معمولی جا به جا نمایید و حتی جایگزین کنید. حصیرها نیز یکی از جنبه های حیاتی هستند و می توانند از وارد شدن حجم زیادی از آلودگی و کثیفی جلوگیری کنند. این حصیر ها ایده خوبی هستند زیرا به افزایش طول عمر فرش اصلی شما کمک می کنند و همچنین به راحتی قابل تعویض هستند.

کفش ها را بردارید

درآوردن کفش ها نیز یک گام حیاتی در روند زیبایی فرش شما است. اکثر کثیفی هایی که وارد خانه شما می شود اززیر کفش ها ردگیری می شود. برای جلوگیری از ایجاد این آشفتگی در فرش هایتان، توصیه ما باقی گذاشتن کفش ها در جلوی درب خانه می باشد. این کار نگهداری از فرش هایتان را در طولانی مدت بسیار آسان تر می کند.

مبلمان خانه را دوباره مرتب نمایید

جابه جایی اثاثیه در اطراف منزل می تواند محل رفت و آمد و سایر عملکردهایی که ممکن است هر روز بر روی فرش شما اثر گذار باشد را تغییر بدهد. حرکت و جابه جایی منظم در اطراف کاناپه و میزها تضمین می کند که این نقاط تمام آسیب را دریافت نمی کنند، بنابراین در طولانی مدت این مناطق چندان فرسوده به نظر نمی رسند و همچنین شما می توانید در طراحی فضا داخلی خانه خود خلاقیت داشته باشید.

امیدواریم همچنان با ادامه این مقاله با موضوع روش هایی برای افزایش طول عمر فرش، همراه ما باشید.

فورا لکه ها را برطرف نمایید

باقی ماندن لکه ها بر روی فرش شما در طولانی مدت می تواند باعث آسیب بیشتر به آن بشود پس درمان و برطرف کردن فوری این لکه ها بسیار مهم است. به یاد داشته باشید که هر چقدر بیشتر صبر کنید برطرف کردن آن ها سخت تر می شود.

نور مستقیم خورشید را به حداقل برسانید

اشعه ماوراء بنفش نور مستقیم خورشید می تواند خیلی سریع حالت محو شدگی به فرش ها بدهد. هنگامی که مبلمان خود را جابه جا می کنید آسیب و محو شدگی آن بسیار بیشتر نمایان می شود. قرار گرفتن در معرض نور مستقیم خورشید می تواند به الیاف فرش آسیب وارد کرده و بافت آن را شکننده کند و باعث تجزیه آن بشود. مطمئن بشوید از پرده هایی استفاده می کنید که ورود نور به داخل را مسدود می کند البته جابه جایی اثاثیه منزل نیز می تواند از متمرکز شدن نور خورشید بر روی یک نقطه جلوگیری نماید، به این ترتیب بخش هایی که در اثر نور خورشید آسیب دیده اند کمتر می شود.

شستن فرش ها به صورت منظم

جاروبرقی نمی تواند برخی از آلودگی های بر روی فرش ها را برطرف نماید بلکه باید از طریق شست و شوی حرفه ای از بین بروند بنابراین بهتر است که فرش ها گاهی اوقات به صورت حرفه ای و استاندارد مورد شست و شو قرار بگیرند یا این کار را به یک شرکت حرفه ای قالیشویی بسپارید.

اجتناب از تا کردن فرش ها

اگر نیاز داشتید که فرش ها را جابه جا نمایید نباید آن ها را تا کنید و از روش رول کردن استفاده نمایید زیرا تا کردن می تواند فرش ها را در معرض آسیب قرار بدهد.

از زیر پایه استفاده کنید

اگر وسایل سنگینی همچون مبلمان بر روی فرش شما قرار دارد حتما از زیر پایه استفاده کنید تا اثر پایه های این وسایل سنگین بر روی فرش شما باقی نماند.

از فرش های بزرگ تر از مساحت اتاق استفاده نکنید

در هنگام انتخاب فرش برای اتاق مدنظرتان سعی کنید که اندازه فرش هم اندازه اتاق یا کوچک تر از آن باشد زیرا فرش هایی که از مساحت اتاق بزرگ تر هستند در اثر تا شدن دچار آسیب می شوند.

جمع بندی

این مقاله ای بود از فرش مانلی با موضوع روش هایی برای افزایش طول عمر فرش که امیدواریم برای شما مخاطبان گرامی مفید و کاربردی واقع شده باشد همچنین باعث افتخار است که از فروشگاه فرش مانلی بازدید کرده و ما را بیشتر همراهی می نمایید.

دریافت هفتگی مقالات بروز فرش و دکوراسیون خانه 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *